Φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου πραγματοποιήθηκε στις 9 Αυγούστου 2010 στο τοπικό γήπεδο του Λεβιδίου, με μικρούς αθλητές γεννηθέντες μετά το 1995 ανάμεσα στο ιστορική ομάδα της Νυμφασίας «ΦΟΡΤΟΥΝΑ» και την τοπική ομάδα του Λεβιδίου.

Κύριο χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν το πάθος το οποίο έδειξαν οι ομάδες, με αξιοσημείωτο ενδιαφέρον του αγώνα σε όλη την διάρκεια του.

Η ομάδα του Λεβιδίου προηγήθηκε με 2-0 μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, η «ΦΟΡΤΟΥΝΑ» μπήκε σαν σίφουνας στον αγωνιστικό χώρο, κατακεραύνωσε τα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας τρείς φορές με σκόρερ τον Σταθόπουλο Γιάννη, ένα αυτογκολ και τον Ντόσκα Κών/νο, αντιστρέφοντας το σκορ 2-3 χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης μέχρι το ’94 στο οποίο δέχτηκε την ισοφάριση από ένα αμφισβητούμενο γκολ. Οι έντονες αντιδράσεις τον ποδοσφαιριστών δεν έκαμψαν την απόφαση του διαιτητή (Δημ. Κεφάλα) να καταμετρήσει το γκολ, έτσι για την ιστορία το σκορ έκλεισε 3-3.

Οι γονείς των μικρών καμάρωναν τους μικρούς αθλητές των ομάδων και δεν δίσταζαν να ζητωκραυγάζουν σε κάθε όμορφη φάση.

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στην παμπαιδική ομάδα της «ΦΟΡΤΟΥΝΑ» που μπόρεσε για άλλη μια φορά να σηκώσει την βαριά φανέλα της.