ΠΡΙΝ ΣΑΡΑΝΤΑ και κάτι… ΑΓΩΝΑΣ ΦΟΡΤΟΥΝΑ: 7 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 1981

Αγώνας της  ομάδας  ΦΟΡΤΟΥΝΑ  ΝΥΜΦΑΣΙΑΣ.

Αντίπαλος: Α.Ο ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

Μέρος: Β’ Περιφραγμένο γήπεδο  Αγίου Κοσμά.

Ώρα  έναρξης:  3.00μ.μ.

Φορτούνα Νυμφασίας- Α.Ο ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ  4-3  (Ημίχρονο 2-2)

Μετά  από  ένα συναρπαστικό αγώνα η ομάδα μας κατάφερε να  κάμψει την  αντίσταση της καλύτερης  μέχρι  στιγμής ομάδας απ’ όσες  έχει αντιμετωπίσει. Το  ματς ήταν  πραγματικό ντέρμπυ . Παρότι οι αντίπαλοι προηγήθηκαν  στο  σκορ  με  2-0 και  έδειχναν ότι θα  επικρατούσαν, η ομάδα  της  Νυμφασίας άντεξε, ανέβασε  απόδοση και κατάφερε  να  ισοφαρίσει  με  γκολ  του  Βασίλη  Παναγόπουλου και  του  Μιχάλη  Βλαβιανού.

Στο  δεύτερο  ημίχρονο  η  ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και  έχασε  αρκετές ευκαιρίες. Το τρίτο γκολ της Φορτούνας ήρθε από τα πόδια του Μάριου Καρατασάκη αλλά λίγα λεπτά αργότερα  η αντίπαλη ομάδα έφερε εκ νέου το ματς στα ίσα. Πέντε  λεπτά  πριν  το  τέλος της αναμέτρησης, ο Δημήτρης  Κεφάλας με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό  4-3.

Όλοι  οι  παίκτες που  αγωνίστηκαν ήταν  άξιοι  συγχαρητηρίων διότι  αγωνίστηκαν  με  όλες  τις  δυνάμεις  τους και συνεισφέρανε  στην επιτυχία  της ομάδος.